Мурафська громада
Вінницька область, Жмеринський район

Шановні підприємці!

Дата: 14.09.2021 13:39
Кількість переглядів: 495

Нагадуємо Вам про обов’язковість офіційного оформлення трудових відносин з найманими працівниками шляхом укладання та реєстрації трудових договорів

для забезпечення прав найманих працівників на соціальний захист.

Сучасні процеси політичної та економічної перебудови в Україні свідчать про наявність багатьох проблем, які потребують радикального вирішення, серед яких однією з найбільш актуальних є наявність "тіньової” економіки.

Заробітна плата "у конвертах” створює безліч загроз як для держави, так і для суспільства, при цьому держава недоодержує значну частину податкових надходжень.

Водночас зростання нелегальної зайнятості в "тіньовій” економіці не лише призводить до скорочення податкових надходжень та підриває систему соціальних фондів, а й шкодить власне самому робітнику під час нарахування йому пенсії, страхових виплат в разі захворювання, травмування тощо.

І нарешті "тіньова” економіка деформує структуру споживання, погіршує екологічну безпеку, а також негативно впливає на відновлення робочої сили в легальній економіці.

"Тіньова” зайнятість проявляється у різних масштабах – від приховування факту існування самої фірми або існування деяких активів, до приховування окремих угод

.

В останній час стали популярними нестандартні форми найму робочої сили, які знаходяться за межами державного контролю та дають змогу підприємцям уникати відповідальності за довгострокове використання найманої праці.

Наприклад, широко використовується така форма регулювання трудових відносин, як підписання цивільно-правових договорів між роботодавцем та найманим працівником. Однак, слід відмітити, що цим договором трудова діяльність не регламентується – працівник до штату не зараховується, не видається наказ про прийняття на роботу, не робиться запис у трудовій книжці, на працівника не поширюється дія правил внутрішнього трудового розпорядку, підприємець не несе відповідальності за свого найманого працівника.

Відсутність цивілізованих трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником не дає можливості цим двом сторонам захистити свої права, а також свідчить про порушення ними чинного законодавства. Це призводить до постійного недоотримання коштів від сплати податків та зборів до місцевого бюджету, що не сприяє ефективному економічному розвитку.

Нелегально працюючий громадянин не отримує передбачених законодавством соціальних пільг, гарантій та компенсацій, доплат за роботу у вихідні та святкові дні, роботу в надурочний час та ін.

Частиною 2 ст.2 та ст. 24-1 Кодексу законів про працю України передбачено, що працівники реалізують право на працю на підставі укладеного трудового договору, який укладається між сторонами трудових відносин в письмовому вигляді та реєструється у державній службі зайнятості.

Укладення трудового договору свідчить про те, що роботодавець та найманий працівник поклали на себе обов’язки, встановлені для сторін трудового договору, а саме: працівник зобов’язується виконувати роботу, передбачену трудовим договором, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату на рівні, не нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати, забезпечувати безпечні умови праці та соціальні гарантії, передбачені законодавством.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь