Участь в районному фольклорно-етнічному фестивалі "З народної криниці"

Дата: 17.05.2018 16:26

Наш український народ має багату і оригінальну культуру, надбану численними поколіннями.  Українські традиції пояснюють та обґрунтовують взаємини між людьми, між людьми і природою, духовну цінність кожної окремої людини, і народу взагалі. Наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали з покоління до покоління. Саме тому, вишиванка –  наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Після здобуття Незалежності, Україна день Вишиванки святкує17 травня, тому цього року наша громада брала участь в Шаргородському районному фольклорно-етнічному фестивалі «З народної криниці». Честь громади в цьому конкурсі захищали народний чоловічий ансамбль «Явір» (керівник Заграй Віталій), дует дівчат Ольги та Катерини Березовських (керівник Ковалишена Галина) з Мурафського СБК, солістка Дерев’янко Мар’яна(керівник Пахольчак Ганна) з Довжанського СБК та ансамбль дівчаток із хлопчиками-дзвонарями із Клекотинської СЗШ І-ІІІ ступенів. Учасники були нагороджені грамотами та призами. Також працівники галузі культури нашої громади передали старовинні та сучасні українські костюми для дефіле у цих костюмах. Усі отримали масу задоволень та зарядилися позитивною енергетикою.