Публічна інформація

Частиною першою статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством або яка перебуває у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію не залежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Згідно з Законом «Про доступ до публічної інформації», відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

Згідно зі статтею 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запитувач має право оскаржити:

• відмову в задоволенні запиту на інформацію;
  • відстрочку задоволення запиту на інформацію;
  • ненадання відповіді на запит на інформацію;
  • надання недостовірної або неповної інформації;
  • несвоєчасне надання інформації;
  • невиконання розпорядниками обов’язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;
  • інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Мурафська сільська рада забезпечує право кожного громадянина на отримання інформації щодо своєї діяльності відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та інших нормативно-правових актів.

Мурафська сільська рада є розпорядником публічної інформації, що була отримана або створена в процесі реалізації сільською радою, її структурними підрозділами повноважень, передбачених законодавчими актами України, та яка знаходиться у володінні виконавчого апарату сільської ради.

Мурафська сільська рада не є розпорядником інформації за запитами на інформацію:

-   адресованих безпосередньо до депутатів сільської ради, посадових осіб сільської ради;

-   стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб.

Запитувачі інформації мають право звернутися із запитом на інформацію в усній або письмовій формі (поштою, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним.

Запит на інформацію подається на ім'я сільського голови в довільній формі або шляхом заповнення, встановленої  сільською радою, форми.

Запити на інформацію надаються:

• в робочі дні з понеділка по четвер з 08:30 години до 17:00 годин;
  • у п'ятницю – з 08:30 годин до 16:00 годин;
  • перерва – з 12:30 годин до 13:00 годин.

Поштова адреса:        Мурафська сільська рада

вул. Коцюбинського, 23,

с. Мурафа,

Жмеринський район

Вінницька область,

Індекс 23530.

Адреса електронної пошти: murafa2016@ukr.net.

Телефон: (04344) 29-3-33, 29-2-75.

Розпорядження про доступ до публічної інформації

Указ Президента України «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/547/2011#Text

Закон України «Про доступ до публічної інформації»  https://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2939-17#Text

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про інформацію" та Закону України "Про доступ до публічної інформації"