11 вересня 2018року до Мурафської ОТГ з робочим візитом завітали представники ОБСЄ спеціальної моніторингової місії (СММ) в Україні, Рюне Кастберг та Гюнтер Гугенбергер

Дата: 12.09.2018 12:00

Декілька слів про Спеціальну моніторингову місію(СММ), яка її ціль та завдання:

Спеціальна моніторингова місія була направлена в Україну Постійною Радою ОБСЄ за рішенням,  яке було ухвалено 21 березня 2014року , вона складається з цивільних неозброєних спостерігачів. Оскільки мир і стабільність в Україні опинились під загрозою. ОБСЄ як найбільша у світі регіональна організація, що займається питаннями безпеки, вирішила надати підтримку країні.

Цілі роботи місії - це збір інформації, звіт про ситуацію з безпекою та встановлення фактів, зокрема, про конкретні події на місцях.

Спостерігачі спілкуються з різними групами громадськості - з представниками влади на всіх рівнях, громадського суспільства, етнічних і релігійних груп,місцевих громад і органів місцевого самоврядування.

Основне завдання місіїї - допомогти Україні знизити рівень напруженості і сприяти діалогу між усіма сторонами.

Головні принципи роботи - об'єктивність,неупередженість та прпозорість.

На даний час місія складається з близько 700 цивільних неозброєних спостерігачів, одними із них і були - Рюне Кастберг та Гюнтер Гугенбергер. Також в місії працюють співробітники з України, які займають посади перекладачів, радників та адміністративного персоналу.

У ході візиту Рюне Кастберг та Гюнтер Гугенбергер відвідали приміщення сільської ради, завітали до Мурафської СЗШ І-ІІІ ступенів, оглянули класи, де навчаються діти, спортивний зал, їдальню та актову залу. Були приємно здивовані басейном, який знаходиться у приміщенні школи.

Наприкінці візиту побували біля пам'ятника загиблим воїнам в другій світовій війні.