На початку року президент України підписав закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». На сайті Верховної Ради України він значиться як чинний . Закон деталізує види насильства на фізичне, сексуальне, психологічне та економічне.

Дата: 19.06.2019 11:23

Що таке «домашнє насильство», згідно із законом?

Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

«Якщо раніше домашнім насильством вважались інциденти у подружжі, то тепер розширюється коло осіб. До нього тепер відносять колишнього чоловіка/дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширене коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі».

Якщо вам довелося зіткнутися із насиллям :

• Ви можете звернутися до Національної «гарячої лінії» за інформаційною, психологічною, та правовою консультацією за номером 0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).
  • Зателефонувати до поліції за номером 102.
  • Звернутися до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Мурафської сільської ради Шаргородського району Вінницької області за адресою: с. Мурафа, вул.Коцюбинського, 23

Інформація щодо відповідальних працівників у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Мурафській ОТГ

1. Директор КУЦНСП Мурафської сільської ради Шаргородського району Віниицької області  - Шклярчук Надія Олександрівна (nadiashklyarchuk@gmail.com, тел. 0971834735);

2.Фахівець з соціальної роботи  - Паянок Оксана Володимирівна (oksana781990@ukr.net, тел. 0680468893 );

3. Заступник сільського голови -  Банасько Анатолій Васильович (banasko1988@gmail.com, тел. 0988041931).