« ОПЕРАЦІЯ - РАК »

Дата: 10.08.2019 13:00

У Вінницькій області в цілому, так і в  Шаргородському районі вступає у силу заборона на вилов раків, що триватиме з 10 серпня по 10 вересня.

Як інформують у  екологічній службі райдержадміністрації, обмеження запроваджується з метою збереження та охорони популяції цих річкових мешканців.

За вилов раків під час заборони на порушника чекає адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів).

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Додатково оплачується штраф за кожного виловленого рака — по 25,5 грн.

Нагадуємо, після закінчення заборони одній особі за добу дозволяється впіймати не більше 30 шт. раків на загальних водоймах та не більше 50 шт. на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

В. о. начальника  відділу                                                                                           Олексій   Черкевич