Мурафська громада
Вінницька область, Жмеринський район

Будьте обережні у спеку

Дата: 11.06.2020 11:42
Кількість переглядів: 352

Перегрівання організму виникає в результаті тривалого перебування на сонці або в занадто жаркому     приміщенні. З метою профілактики перегріву, коли на вулиці стовпчик термометра сягає 25 градусів за Цельсієм і вище, навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області спільно з Департаментом цивільного захисту облдержадміністрації рекомендує: Обмежити перебування на вулиці, знизити фізичні навантаження до мінімуму. При перебуванні в приміщенні необхідно забезпечити його оптимальну температуру, по можливості, ввімкнути вентилятори (підлогові, настільні) або кондиціонери. При виході на вулицю рекомендується...

одягати легкий одяг з натуральних тканин світлого забарвлення, бажано, щоб ворот одягу був не тугим, на вулиці обов’язково потрібно користуватися головним убором ( капелюх, панама, хустка і т.п.), сонцезахисними окулярами, парасольками. Потреба в енергії в спекотну погоду знижується, у зв’язку з чим, організму влітку потрібна менш калорійна їжа. В жаркий період часу необхідно відмовитися від жирної їжі, а споживання м’яса звести до мінімуму, найкраще його замінити рибою або морепродуктами. Необхідно передбачити зниження кількості копчених, смажених та швидкопсувних продуктів харчування. Прийоми їжі бажано виключити в найспекотніший час дня та перенести їх на ранок і вечір. Необхідно особливо дотримуватись гігієнічних і технологічних вимог приготування страв та зберігання їжі.

З метою профілактики зневоднення організму рекомендується вживати велику кількість рідини:  води,чаю, мінералки, морсу, молочно-кислих напоїв з низьким вмістом жиру, відварів із сухофруктів, вітамінізованих напоїв, уникаючи вживання газованих напоїв і рідини з підвищеним вмістом цукру, енергетичних та алкогольних напоїв.

Для дотримання питного режиму: необхідно випивати до 1,5 літрів рідини на добу. Разом з цим необхідно пам’ятати, що збільшувати кількість споживання води не варто людям із захворюваннями нирок і серцево-судинної системи.

Для підтримки імунітету рекомендується вживання фруктів і овочів, ретельно вимитих перед вживанням водою гарантованої якості.

Протягом дня рекомендується по можливості прийняти прохолодний душ . Поїздки транспортом слід обмежити або планувати їх в ранковий або вечірній час, коли спека спадає.

При відвідуванні магазинів, кінотеатрів та інших об’єктів масового скупчення громадян, необхідно віддавати перевагу тим із них, де забезпечується кондиціювання повітря.

Купання та водні процедури на відкритому повітрі проводити тільки в місцях, відведених та обладнаних для цих цілей, з дотриманням правил організації купання.

Ознаки перегрівання: блідість шкіри або почервоніння обличчя, запаморочення, головний біль, сонливість, апатія. Постраждалого хитає, мова стає незв’язною, з’являється задишка, прискорений пульс. Іноді перегрів настає абсолютно раптово, тоді людина відразу втрачає свідомість.

Серйозну небезпеку спекотним літом може таїти в собі кондиціонер. Струмені крижаного повітря здатні підірвати яке завгодно міцне здоров’я в яку завгодно спеку.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь