Що потрібно знати субсидіантам, аби не довелося повертати субсидію державі.

Дата: 02.06.2021 09:50

Призначення житлової субсидії з 1 травня домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

- надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);

- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи), оскільки необхідно підтвердити місце фактичного проживання;

- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо не проживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Житлова субсидія не призначатиметься, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має такі активи або витрати:

- купив квартиру, земельну ділянку, автомобіль, товар тривалого користування на суму понад 50 тис. грн.. одноразово протягом року, що передує року звернення по субсидію;

- має банківський депозит у сумі понад 100 тис. грн..;

- здійснив купівлю-продаж валюти і банківських металів за рік до звернення по субсидію на суму понад 50 тис. грн..;

- декларує відсутність доходу і перебував за кордоном більше 60 днів (крім відрядження, лікування, догляду за дитиною);

- має заборгованість з оплати ЖКП і з оплати аліментів більше трьох місяців;

- не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;

- має авто, якому менше 5 років з дати випуску;

- має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;

- не має доходів і при цьому ніде не вчився, не працював, не мав статусу безробітного.

- має квартиру площею більше 130 кв. м або будинок площею понад 230 кв. м.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію у разі виникнення обставин, за яких втрачається право на отримання житлової субсидії зобов’язані протягом 30 календарних днів повідомити управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії.

Відповідно до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» від 3 грудня 2019 року № 324-IX Держава може повернути будь - які соціальні виплати, нараховані неправомірно.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та у приміщенні