Спадкування земельної ділянки без кадастрового номера

Дата: 11.06.2021 15:05

Право власності на земельну ділянку в порядку спадкування переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення, але іноді виникають проблеми, без вирішення яких неможливо оформити свої спадкові права на земельну ділянку. Наприклад, в земельної ділянки, яка спадкується відсутній кадастровий номер. Як діяти в такій ситуації?

В цьому випадку спочатку потрібно внести земельну ділянку до Державного земельного кадастру та отримати відповідний витяг, шляхом звернення до землевпорядної організації, що має в своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Спадкоємець замовляє в землевпорядній організації виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Після розробки технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки землевпорядна організація погодить її у необхідних установах та отримає витяг з кадастру. Варто зазначити, що технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки розробляється на ім’я спадкодавця, а сам витяг з кадастру видається на ім’я спадкоємця, що зазначений в запиті нотаріуса.

Після отримання витягу необхідно звернутись до нотаріуса для завершення процедури видачі свідоцтва про право на спадщину та проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.

Вінницький місцевий центр з надання безоплатної
 вторинної правової допомоги
 21021, Україна, м. Вінниця, вул. Порика, 29