Отруєння дітей на Гайсинщині

Дата: 08.09.2021 11:49

Сталася трагедія в селі Крутогорб Гайсинського району. Діти з багатодітної родини потрапили до лікарні з отруєнням. Двох із них медики не змогли врятувати. Сестер віком 4-х та 13-ти років госпіталізували до реанімаційного відділення Гайсинської центральної лікарні 5 вересня з симптомами гострого отруєння невідомою речовиною. Під час надання медичної допомоги вони померли. Остаточна причина смерті дітей буде встановлена після проведення комісійної судово-медичної експертизи. Одна із версій отруєння – вживання грибів. З отруєнням у лікарні також 12-річний хлопчик з цієї родини.

Поради не збирати гриби:- якщо не впевнені, що знаєте їх, – якими б апетитними вони не здавалися;- поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпечних зонах;- невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення – “бульба”, покрите оболонкою;- з ушкодженою ніжкою, старі, в’ялі, червиві або ослизлі;- пластинчасті – отруйні гриби маскуються під них;- “шампіньйони” (“печериці”), у яких пластинки нижньої поверхні шапки гриба білого кольору.

УВАГА! В жодному разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:

“Усі їстівні гриби мають приємний смак”;

“Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні – приємний”;

“Усі гриби в молодому віці їстівні”;

“Личинки комах, черва й слимаки не чіпають отруйних грибів”;

“Опущена у відвар грибів срібна ложка або монета чорніють, якщо в каструлі є отруйні гриби”;

“Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом із грибами, серед яких є отруйні”;

“Отрута з грибів видаляється після кількагодинного кип’ятіння”;

“Сушіння, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах”.

Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) з’являються через 1-4 год. після вживання грибів, залежно від виду грибів, кількості з’їдених грибів, віку та стану здоров’я потерпілого.

При перших ознаках отруєння викликайте швидку медичну допомогу.

При отруєнні забороняється

Уживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко – це може прискорити всмоктування токсинів у кишечнику. Займатися будь-якими іншими видами самолікування.

Запам’ятайте: отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Бережіть своє здоров’я та своїх близьких.

Шаргородське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області