Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми;
- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дати початку та завершення Кампанії поєднують заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада
Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
2 грудня
Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня
Міжнародний день волонтера
6 грудня
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня
Міжнародний день прав людини
Відповідно до рекомендацій щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 17.09.2012 року № 581, Відділом праці, соціального захисту та охорони здоров’я спільно з комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» розроблено план заходів з проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 25 листопада по 10 грудня 2021 року у Мурафській сільській раді.
Дані заходи проводяться за участю представників Відділу праці, соціального захисту та охорони здоров’я, КУ Центр надання соціальних послуг, служби у справах дітей, відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Мурафської сільської ради та старостинських округів.
До акції в районі долучаються загальноосвітні школи громади, які братимуть участь у запланованих заходах. Це і проведення конкурсу дитячого малюнку «Діти проти насильства», шкільний конкурс дитячих малюнків та соціальних плакатів на тему: «Попередимо та зупинимо насильство серед учнівської молоді» , проведення виховних годин на тему « Скажімо Ні, насильству над дітьми». Демонстрація у шкільних бібліотеках тематичних виставок просвітницької літератури та проведення бібліотечних уроків на теми: «Попередження торгівлі людьми, «Як допомогти жертвам насилля», «Як уберегтися від проявів психологічного, економічного та фізичного насильства».
Демонстрація у шкільних бібліотеках тематичних виставок просвітницької літератури та проведення бібліотечних уроків на теми: «Попередження торгівлі людьми, «Як допомогти жертвам насилля», «Як уберегтися від проявів психологічного, економічного та фізичного насильства»
Фахівцями з соціальної роботи буде проводитись інформування серед навчально-виховних закладів та населення громади з метою попередження домашнього насильства, організація активних форм профілактичної роботи щодо запобігання насильству в будь-якому його прояві.
Відділами Мурафської сільської ради проведуться профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на теми «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», «Попередження домашнього насильства», а також профілактичні бесіди «Захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства».
Інформуємо, що у Вінницькій області функціонує обласна гаряча лінія з попередження торгівлі людьми та домашнього насильства 0800750475
Також функціонує Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за загальноєвропейським номером - 116 123, який є безкоштовним з мобільних телефонів.