Увага нерест!

Дата: 12.05.2022 17:12

Увага! Мурафська сільська рада нагадує, що відповідно до ЗУ «Про тваринний світ», «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», наказу Вінницької обласної військової адміністрації від 02 квітня 2022 року № 232 «Про заходи з охорони і відтворення рибних запасів та інших водних біоресурсів у період нересту риби у 2022 році» з 11 квітня 2022 року на всіх рибогосподарських водних об’єктах Вінницької області почалась  весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів.

Терміни заборони:

у річках та їх притоках з 11  квітня по 30 травня (включно);

у водосховищах, озерах, ставках з 11 квітня по 20 червня (включно).

Також триває заборона на вилов раків у всіх рибогосподарських водоймах з 1 грудня по 30 червня (включно).

Відповідальність за порушення правил рибальства:

Згідно ст. 85 ч. 4 КУпАП грубе порушення правил рибальства – тягне за собою накладення штрафів: на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 680 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Відповідно ч. 1 ст. 249 вже Кримінального кодексу України за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 51000 грн.) або обмеженням волі на строк до трьох років.