Мурафська громада
Вінницька область, Жмеринський район

Пам'ятка для населення: осінньо-зимовий пожежонебезпечний період

Дата: 27.11.2024 09:48
Кількість переглядів: 26

Основними причинами виникнення пожеж у зимовий період є перевантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. 

Тому Жмеринське районне управління ГУ ДНСН України у Вінницькій області інформує громадян, щоб у вашій оселі не трапилося пожежі, потрібно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимог пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів.

Для цього  потрібно дотримувати простих правил: 

- слід вчасно проводити ревізію електропроводки, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади;

- категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів,

- йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування. 

Зараз триває опалювальний сезон. А пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де у кожному будинку є піч - об'єкт підвищеної пожежної небезпеки. Тому варто ще раз нагадати правила пожежної безпеки при експлуатації печей:

- усі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені.

- щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розпалені печі та перегрівати їх, а також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

Відзначимо, що  так званні «пічні» пожежі поділяються на дві групи:

По-перше, причиною загоряння може стати порушення правил влаштування печі. Наприклад, недостатні відстані між димарем печі і дерев'яними конструкціями перекриття будинку. Сюди ж можна віднести відсутність металевого топкового листа, у результаті чого через  малі непомітні тліючі вуглинки, що падають на підлогу, може зайнятися вогнем і хата.

Друга проблема - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі також часто закінчується пожежею через розпалювання печей бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами. Крім того, не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Виявлені в печі тріщини і несправності необхідно своєчасно усувати.

Не нехтуйте правилами пожежної безпеки!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь